[REQ_ERR: 403] [KTrafficClient] Something is wrong. Enable debug mode to see the reason. Kurallar ve hatalar – Romeodibonasitalianamerican
Menu Home

Kurallar ve hatalar

Öncelikle yıkama sırasında uyulması gereken bazı temel kurallara bir göz atalım.
Bu işlem sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapılmalıdır. Sabahları temizlenen dermisin yüzeyi, gece boyunca salınan sebumdan arındırılır, akşam ise tüm evsel kirler, ölü deri parçacıkları ve makyaj temizlenir.

Makyaj temizleme ve yüz yıkama kavramlarını birbirine karıştırmayın. Onlar aynı şey değil. Önce özel bir solvent ile nemlendirilmiş bir pamuklu çubukla makyajınızı çıkarın ve ancak bundan sonra yüzünüzü su ve temizleyici ile yıkayın.
Tonlama aşamasını atlamayın. Bazıları toniği gereksiz bir kozmetik ürün olarak görür, ancak bu bir yanlış anlamadır. Toner, cildin ilave nemlenmesini ve beslenmesini destekler, cilt bakım kozmetiklerinin etkisini artırır. Bu nedenle, yıkandıktan sonra yüzün seçilen toniğe batırılmış bir pamuklu çubukla silinmesi önerilir.
Cildi ovalamak, germek için kıskanç ve çok kıskanç olmayın. Tüm hareketler yumuşak, pürüzsüz olmalıdır; çene bölgesinden başlayıp alın ile biten yüzün merkezinden çevreye doğru hareket etmek istenir.
Yıkama ürünlerini haftada 1-2 defadan fazla kullanmayın ve elbette deterjanı bunlarla değiştirmeyin.

Yanlış temizleyiciyi seçmek. Bazı kızların yüzlerini duş jeli veya şampuanla yıkamayı başardığı vakaları bir kenara bırakalım – umarım çoğu yapmaz. Bununla birlikte, birçok insan yüz derisini temizlemek için sıradan (hatta çamaşır) sabun kullanımının oldukça haklı olduğunu düşünüyor. Sabun cildi kurutur, soyulmaya başlar, asit-baz dengesi bozulur, mikro döküntüler oluşur. Aşağıda yüzünüzü yıkamak için en iyisinin ne olduğundan bahsedeceğiz.

Size yıkama için neler yapabileceğiniz ve kullanmanız gerektiğinin bir listesini sunuyoruz.
Sabun. Peki, bu nasıl olabilir, diyorsunuz, çünkü sadece yıkanmaları gerekmediği söylendi. Ancak bu, herhangi bir toplu pazarda satılan sıradan bir tuvalet sabunu değil, özel bir tuvalet sabunu anlamına gelir. Değerli yağlar, vitaminler ve bitki özleri içeren el yapımı doğal ürünler var. Son zamanlarda, Afrika siyah sabunu çok popüler oldu.
Bebeklerin hassas cildine de uygun olan bebek sabunu ile yüzünüzü yıkamak da yasak değildir.

Yıkama tam bir bilimdir. Bütün sistemler bu prosedürü öğretmek için geliştirilmiştir. Aşağıda bazılarını size tanıtacağız.
Kore sistemi “4-2-4”
Ana adımlar.
İlk 4 dakika. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine hidrofilik yağ ile bakım yapılır, ardından bu 4 dakika masaj yapılır. Bu, gözenekleri açmaya, yağ tıkaçlarını temizlemeye ve ayrıca dekoratif kozmetik kalıntılarını gidermeye yardımcı olur. Yağı durulamak gerekli değildir.
2 dakika sonra. Bir temizleyici (köpük, jel) uygulayın. Yağ bazı ile karışacaktır.
4 dakika kaldı. Önce ılık suyla (2 dakika), sonra soğuk suyla yıkayın.